Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dzieje Pallotyńskiego Hospicjum w Gdańsku 1983-2008

Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Pierwszy rozdział to opowieść o genezie, początkach i rozwoju Hospicjum Pallotinum, które dla uhonorowania zmarłego Założyciela, od 2004 roku działa jako Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku. To opowieść o niezwykłych dziejach, od entuzjazmu w smutnym czasie stanu wojennego, poprzez radości i trudy opieki domowej, powstawanie Domu Hospicyjnego i opieki stacjonarnej, aż do ogólnopolskich działań szkoleniowych, poprzez które hospicjum wraz z Fundacją Hospicyjną realizuje swoją misję edukacji społecznej na temat końca życia.

Drugą część tej publikacji stanowią wspomnienia pracowników i wolontariuszy Hospicjum w Gdańsku. Są to spisane świadectwa przyjaciół i znajomych jego założyciela, księdza Dutkiewicza, wspomnienia starszych i młodszych pracowników i wolontariuszy, a także świadectwa osób zaangażowanych w ostatnie lata działalności zespołu hospicyjnego.

Trzeci rozdział przedstawia to, co w ciągu 25 lat napisali o Hospicjum w Gdańsku inni. Zawiera fragmenty doniesień prasowych i publikacji o zespole hospicyjnym z Gdańska. Wśród cytowanych materiałów znajdują się fragmenty pracy badawczej wolontariuszki hospicyjnej oraz kilka części reportaży i artykułów prasowych. Na końcu tego rozdziału pojawia się także krótka historia Hospicjum oraz fragmenty doniesień prasowych i naukowych o gdańskim hospicjum, przetłumaczone na język angielski.

Nakład tego wydanie jest wyczerpany. Wydanie kolejne, uzupełnione o najnowsze wydarzenia, ukazało się 5 lat później z okazji 30 lecia hospicjum.

 

Dzieje Pallotyńskiego Hospicjum w Gdańsku 1983-2008

Autor: ks. Piotr Krakowiak SAC
ISBN: 83-922170-6-3
Format: 165x238
Ilość stron: 264 + 32 str. zdjęć

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl