Dzieje Pallotyńskiego Hospicjum w Gdańsku

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Książka stanowi w dużej mierze uzupełnienie i rozszerzenie wydanej pięć lat wcześniej publikacji „Dzieje pallotyńskiego Hospicjum w Gdańsku. 1983-2008”, podsumowującej 25 lat pracy gdańskiego zespołu hospicyjnego. Od czasu jej edycji projekty wówczas prowadzone już ukończono, a wiele działań, które były w sferze planów, wprowadzono w życie. Zarówno ich efekty, jak i nowe potrzeby, wciąż stanowiące wyzwanie dla opieki paliatywno-hospicyjnej, są inspiracją do dalszych przedsięwzięć. Od 30 lat toczy się historia, której centrum stanowią osoby u kresu życia i ich rodziny otoczone zespołem lekarzy, pielęgniarek i innych członków opieki stacjonarnej i domowej. Są wśród nich wolontariusze, których w tych zespołach nie może zabraknąć. To ich wspomnienia stanowią główny wątek opowieści o narodzinach opieki hospicyjnej i jej rozwoju w Gdańsku.

Z historią Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza splata się historia Fundacji Hospicyjnej, która od 10 lat wspiera jego działania. Powstała z inicjatywy Krajowego Duszpasterza Hospicjów, łączy projekty na rzecz hospicjów w całej Polsce z troską o potrzeby ośrodka gdańskiego. Poprzez kampanie społeczne, Fundusz Dzieci Osieroconych, projekty edukacyjne i wydawnicze od lat konsekwentnie uwrażliwia społeczeństwo na osoby u kresu życia i ich bliskich, zmienia tabu dotyczące choroby, śmierci i żałoby. Przekonuje, że „Hospicjum to też Życie”.

Jak to się wszystko udaje? Skąd bierze się nadzieja, wytrwałość, wiara i pasja, dzięki którym od 30 lat gdańskie Hospicjum może swoim pacjentom zapewnić godny kres życia? Jak przez ten czas służyło ono chorym i ich bliskim, dzieciom i dorosłym? Jak zmieniało się postrzeganie opieki hospicyjnej w społeczeństwie i jak odpowiada ono na nowe wyzwania? Odpowiedzi na te pytania pojawiają się na kartach niniejszej książki. Zachęcamy do lektury.

Piotr Krakowiak, Anna JanowiczDzieje Pallotyńskiego Hospicjum w Gdańsku

Trzydzieści lat w służbie umierającym 1983-2013
Pod redakcją Piotra Krakowiaka i Anny Janowicz
ISBN: 978-83-931389-6-8
Format: 236 x 164
Ilość stron: 320 + 16 str. zdjęć

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl