Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Filozofia śmierci. Od Anaksymandra do Adorno

Dostępność: brak towaru
Cena: 34,00 zł 34.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Czym jest śmierć? Czy poza jej granicą istnieje dla człowieka nadzieja - jak należy ją sobie wyobrażać? Jakie stanowisko możemy i powinniśmy zająć wobec śmierci własnej i innych? Skąd wiemy o śmierci i na czym opiera się ta wiedza?
Na te i inne pytania, które stawiamy wobec fenomenu śmierci próbuje odpowiedzieć współczesny niemiecki myśliciel - Georg Scherer. Autor rozpoczyna od podstawowej kwestii: dlaczego stawianie filozoficznego problemu śmierci jest sensowne w odniesieniu do czasów teraźniejszych i w jaki sposób filozofia pyta o śmierć? Lektura dostarcza czytelnikowi informacji dotyczących zagadnienia śmierci w dziejach myśli filozoficznej, prowadząc go przez poglądy najważniejszych przedstawicieli kolejnych epok i kierunków - kończąc prezentacją aktualnego stanu tego problemu. W podsumowaniu Scherer konfrontuje przedstawione, historyczne idee z istotnymi, współczesnymi problemami: eutanazją, aborcją czy ogólną tendencją spychania rzeczywistości i samego pytania o śmierć poza margines codziennego życia jednostek i całych społeczeństw.
Książka może być doskonałym uzupełnieniem podstawowego kursu historii filozofii, które jak ogniskowa w soczewce badacza, skupia uwagę na jednym, wyjątkowym punkcie - w tym wypadku jest nim rzeczywistość dotykająca ludzi wszystkich czasów i szerokości geograficznych - śmierć.

 

Filozofia śmierci
Od Anaksymandra do Adorno
Myśl filozoficzna
Autor: Georg Scherer
ISBN: 978-83-7318-766-5
Format: 156x232
Ilość stron: 204

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl