Jak rozmawiać z dziećmi o seksie

jak_rozmawiac_o seksie.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 10,35 zł 25,90 zł 10.35
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Vesper
Kod produktu: 3712-28562

Opis

Internetowe chat roomy, imprezy z nocowaniem dla chłopców i dziewcząt, reality TV. Tematów do rozmowy jest więcej niż kiedykolwiek przedtem. Czy żyjąc w czasach, w których kultura masowa zachęca dzieci, aby były seksy, zanim jeszcze osiągną dojrzałość płciową, możemy wyjaśnić im istotę seksualności w sposób, który wykształci u nich zdrowe i odpowiednie do ich wieku zachowania?

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie to nowatorski poradnik uczący rodziców oraz wychowawców, jak rozmawiać z dziećmi o seksie oraz seksualności. Powołując się na realne sytuacje, dr Sharon Maxwell pokazuje, jak dramatycznie zmienił się sposób zdobywania przez dzieci i nastolatki wiedzy o seksie. Autorka podpowiada, jak opiekunowie mogą przekazać swoim dzieciom informację na temat zachowań seksualnych oraz jak tę wiedzę modyfikować wraz z dorastaniem dziecka. Przyjmując za podstawę, że w relacjach z drugim człowiekiem najważniejsze są miłość i bliskość, dr Maxwell pomaga rodzicom zastanowić się, jakie wartości chcą przekazać swoim dzieciom, oraz wskazuje konkretne sposoby dzielenia się tymi wartościami z nastolatkami.

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie radzi, jak: 

  • ustanowić rodzinne zasady bezpiecznego korzystania z internetu;
  • rozmawiać o potencjale, jakim jest bycie seksy, o społecznych konsekwencjach takiego zachowania oraz o odpowiedzialności, jaką ponosi każdy człowiek za właściwe korzystanie z tego potencjału; 
  • rozmawiać o moralnych aspektach seksualności w sposób zrozumiały dla nastolatków;
  • pomóc dzieciom zrozumieć różnicę pomiędzy seksualnym pożądaniem a miłością;
  • ustalić z dziećmi zasady, które pomogą im zorientować się, kiedy seksualne zachowanie wobec innej osoby jest w porządku, a kiedy nie jest.

Dr Maxwell omawia zagadnienia takie jak prokreacja, atrakcyjność bycia seksy, seksualne pożądanie, emocjonalna bliskość oraz duchowy wymiar seksualności. Oferując innowacyjne podejście do seksualności człowieka, książka ma wszelkie dane, aby znacząco wpłynąć na powszechną dyskusję o wychowaniu seksualnym.

 

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie
Autorka: Sharon Maxwell
ISBN:978-83-6152-458-8
Format:145x205
Liczba stron:232
Wydanie: I, 2010

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl