O współczuciu

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Gdybyśmy zrobili ankietę dotyczącą tego, czym jest współczucie, to pewnie okazałoby się, że zdecydowana większość ankietowanych mówiłaby o wczuwaniu się w emocje, o byciu z kimś w jego cierpieniu, o wspólnym odczuwaniu żalu, być może o litości. A ilu pytanych powiedziałoby o współczuciu dla siebie? Pewnie nikt albo co najwyżej kilkoro.

Bo współczucie dla siebie wciąż uważamy za przejaw słabości, wręcz mazgajstwa. A to podejście nie tylko błędne, ale nawet szkodliwe – dowodzi Julia E. Wahl. Żeby móc współczuć innym, trzeba najpierw nauczyć się współczuć sobie. Współczuć, czyli przede wszystkim rozumieć – rozumieć własne emocje i zachowania, właściwie je interpretować i zmieniać tak, aby stawać się jeszcze lepszym. Jak to zrobić?

Autorka podaje mnóstwo praktycznych wskazań i ćwiczeń do wykorzystania niemal w każdej sytuacji życiowej. To prosta, choć niełatwa droga do poprawy życia, do większej otwartości, do głębszego zaufania, lepszej relacji z własnymi myślami, emocjami, ciałem, z samym sobą oraz z innymi. Warto na nią wejść.

Julia E. Wahl jest psychologiem, trenerem uważności oraz współczucia, współtwórczynią Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założycielką i dyrektorką The Mind Institute. Superwizowała się m.in. u prof. Christophera Germera (Harvard Medical School). Stworzyła program oparty na współczuciu (Compassion for Cancer) dla pacjentów onkologicznych i osób po chorobie nowotworowej (w ramach doktoratu na University of Derby). Opracowała sylabusy m.in. kursu on-line „Podejście Uważności z Elementami Podejścia Współczucia” i jest ich kierownikiem merytorycznym. Stale pisuje do różnych czasopism: „Świata Mózgu”, „Przekroju”, „Charakterów”, „Jogi”, „Psychologie und Leben”, jest też redaktorem prowadzącym w czasopiśmie „Mindfulness”.

 

O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły
Autorka: Julia E. Wahl
ISBN: 978-83-65933-74-4
Format:115x175
Liczba stron:96

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl