Klątwa czy dar przemijania?

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Difin
Kod produktu: B1B5-291D1

Opis

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej prowadzone są rozważania na temat definicji lęku, sposobów jego rozumienia, uwarunkowań i znaczenia dla osobistego rozwoju. Jest to wiodąca część pracy, zawierająca myśli i spostrzeżenia wyrosłe z inspiracji badaniami, ale wyraźnie przekraczająca ich rezultaty. W części drugiej znalazły się zagadnienia metodologiczne i prezentacja wyników. Zmaganie się z tematyką śmierci to dotykanie nieznanego, trudno nadać mu adekwatną formę, by nie naruszyć rytmu odkrywania tajemnicy i nie spłoszyć narodzonych w ciszy myśli i wzruszeń.

 
Z recenzji prof. Marii Straś-Romanowskiej:
 
"Śmierć stanowi immanentną składową egzystencji, nie można w pełni odkryć siebie, nie akceptując jej konieczności, a nadawanie osobistych znaczeń lękowi nieistnienia może stać się jednym z najsilniejszych katalizatorów jednostkowego rozwoju.
 
Autorka zmierzyła się z tematyką tanatologiczną zdeterminowana najwyraźniej osobistymi przeżyciami (o czym świadczy zauważalne „między wierszami” emocjonalne zaangażowanie), wykorzystując także swoje wcześniejsze doświadczenia naukowo-badawcze, które pogłębiła snutą na rozległym tle teoretycznym refleksją, uwzględniając kontekst społeczno-kulturowy, niezwykle istotny dla sposobu rozumienia zjawiska śmierci oraz mechanizmów psychologicznej obrony przed nią".


Klątwa czy dar przemijania?
Studium z tanatopsychologii
Autorka: Joanna Mesjasz
ISBN: 978-83-7641-270-2
Format: B5
Ilość stron: 197

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl