Podręcznik wolontariusza hospicyjnego

  • promocja
Dostępność: duża ilość
Cena: 21,00 zł

Cena regularna: 30,00 zł

21.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Bez wolontariuszy opieka paliatywno-hospicyjna nie byłaby tym, czym jest.Ich obecność sprawia,że hospicja to bardziej domy niż "jednostki opieki medycznej", a atmosfera w nich panująca jest bardziej przyjacielska i rodzinna niż szpitalna. Trudno też sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu ośrodków paliatywno-hospicyjnych bez pomocy wolontariuszy pracujących w biurach lub przy akcjach charytatywnych czy edukacyjnych.

Aby jednak wolontariusze byli pożyteczni, nie wystarczy ich dobra wola. Potrzebna jest wiedza na temat tego, jaka idea przyświeca hospicjom, czego potrzebuje osoba umierająca,c o myślą jej bliscy, akie zagrożenia stoją przed wolontariuszem i jak sobie z nimi radzić. Wolontariusz opieki paliatywno-hospicyjnej powinien wiedzieć, jak pielęgnować chorego, jak kwestować na ulicy, jak współpracować z personelem i innymi wolontariuszami hospicjum.

Podręcznik wolontariusza hospicyjnego to pomoc dla wolontariuszy i kandydatów do wolontariatu, ale jego praktyczne przesłanie sprawia, że jest on przydatnym przewodnikiem dla każdej osoby, która mając obłożnie chorą lub starszą osobę w domu, chce przyjść jej z pomocą. Praktyczne wskazówki doświadczonych lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy opatrzone fotografiami pomogą lepiej służyć chorym w ich domach i w każdym innym miejscu opieki, gdzie spieszymy się kochać ludzi, którzy tak szybko odchodzą.

 

Podręcznik wolontariusza hospicyjnego
Redakcja: Piotr Krakowiak, Aleksandra Modlińska
ISBN 978-83-7555-076-4
Gdańsk 2008, wydanie II
Format:165x238
Ilość stron: 198

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl