Przeżyć udar

przezyc_udar.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 12,90 zł

Cena regularna: 24,90 zł

12.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Laurum
Kod produktu: F931-9675C

Opis

Udar odseparowuje człowieka od świata. Najpierw odseparowuje go od jego własnego mózgu i własnego ciała. Odbiera pamięć, zdolność porozumiewania się, a czasami nawet świadomość otaczającego świata. To sprawia, że pacjent izoluje się następnie od swojej rodziny i przyjaciół, pracy, życia towarzyskiego i wszystkiego tego, co znajduje się poza ścianami jego domu lub szpitalnego oddziału. Udar to okrutna choroba, którą przeżywa się w samotności.

W styczniu 2003 roku, w wieku pięćdziesięciu lat, Mike Ripley miał udar. W tej książce opowiada czytelnikom nie tylko o swojej chorobie, ale także o pierwszym roku swego życia po jej niespodziewanym ataku. Przedstawia też wiele praktycznych wskazówek i porad dla wszystkich pacjentów po udarze::
•    jak pogodzić się z zanikami pamięci, spowolnieniem procesów myślowych, niezdarnością, zawrotami głowy i wieloma innymi długofalowymi skutkami udaru
•    jak radzić sobie z depresją i zaburzeniami emocjonalnymi
•    jak żyć z nadciśnieniem i jak z nim walczyć
•    jak dobrać odpowiedni zestaw leków

Przeżyć udar jest niezwykle przydatną książką – szczególnie dla chorych, którzy doznali udaru, ich bliskich i opiekunów. Autor w sposób bardzo interesujący podaje wiele cennych informacji pozwalających zrozumieć istotę choroby. Na pewno przekona też osoby zainteresowane, że po udarze trzeba podjąć trud, aby odzyskać sprawność i że trzeba stosować się do zaleceń lekarzy, aby uniknąć chorób, które są następstwem udaru. Najlepszym sposobem na uchronienie się przed udarem jest profilaktyka. Już od młodych lat stała aktywność fizyczna, niepalenie, umiarkowane picie alkoholu, dieta śródziemnomorska, a w razie konieczności prawidłowe leczenie nadciśnienia, cukrzycy czy chorób serca pozwala w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko choroby. Książka – chociaż nie jest pesymistyczna – powinna przekonać czytelnika, że lepiej wcześniej zadbać o swoje zdrowie.
- prof. dr hab. Med. Anna Członkowska II Klinika Neurologiczna, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa


Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chciałby przeżyć udar i mimo to zachować poczucie humoru. Ta książka to dowód odwagi Mike’a Ripleya. To także świadectwo jego niezwykłych umiejętności pisarskich:: traktuje on „srogi wyrok losu” z zapierającą dech w piersiach swobodą i pogodą ducha.
- Minette Walters, brytyjska autorka bestsellerowych powieści kryminalnych

 

Przeżyć udar.
Jak wrócić do zdrowia po udarze i żyć z nadciśnieniem
Autor: Mike Ripley
ISBN:978-83-61040-31-6
Format:140x218
Liczba stron:184
Wydanie: 2008

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl