Rak po polsku
Opis
To książka o lekarzach, którzy wykonują swój zawód z determinacją i wbrew przeciwnościom losu, a także o kondycji polskiej nauki i uwikłaniu jej w politykę.
To rozmowy o biznesie farmaceutycznym i oskarżenie rodzimej klasy rządzącej o działanie na szkodę zdrowia obywateli. To opowieść o psychice chorujących oraz ich bliskich, o cudzie medycyny, ale też, a może przede wszystkim o pasji życia, dobrej śmierci i miłości do sztuki.
Cezary Szczylik – profesor nauk medycznych, specjalizujący się w onkologii, hematologii i chorobach wewnętrznych. W 1983 roku razem z profesorem Wiesławem Jędrzejczakiem dokonał pierwszego w Polsce przeszczepu szpiku kostnego. W roku 1993 objął kierownictwo Kliniki Onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, komisji, fundacji, autorem ponad stu pięćdziesięciu prac naukowych.
Justyna Pronobis-Szczylik – psycholog kliniczna, psychoterapeutka i psychoonkolożka. Zajmuje się wsparciem psychologicznym dla chorych na raka i ich rodzin, psychoterapią zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychosomatycznych, a także reakcji na kryzys oraz traumę. Prowadzi seminarium z psychoonkologii dla studentów psychologii i słuchaczy Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji. Współtworzy Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii.
Rak po polsku
Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczylik i Cezarym Szczelikiem
Autorka: Katarzyna Kubisiowska
ISBN: 978-83-7536-736-2
Ilość stron: 152
Oprawa twarda, foliowana