
Być lekarzem, być pacjentem

To pierwsza książka w Polsce o problemach w relacji lekarz - pacjent. Skorzystają z niej nie tylko lekarze, którzy mogą dowiedzieć się, na co podczas kontaktu z pacjentem zwracać uwagę, by przebiegał on bez poważnych zakłóceń i służył leczeniu, ale też i pacjenci, którzy poznają, co jest trudne dla lekarzy w kontaktach z nimi i skąd te trudności najczęściej się biorą.
Dostępność: na wyczerpaniu
Edukacja terapeutyczna w hospicjum

Publikacja (...) pokazuje codzienną pracę osób profesjonalnie przygotowanych do dbania o człowieka chorego. Cieszę się, że pomysł tego rodzaju edukowania właśnie się zrealizował.
Dostępność: dostępny na zamówienie
Geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne

W II wydaniu tego cenionego podręcznika Autorzy przekazują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie geriatrii oraz współczesne rozwiązania w opiece geriatrycznej, a także dzielą się doświadczeniami zdobytymi w codziennej pracy z pacjentami w starszym wieku.
Dostępność: brak towaru
Leczenie odleżyn i ran przewlekłych

W poradniku autorzy prezentują aktualny stan wiedzy na temat profilaktyki i leczenia odleżyn i ran przewlekłych, w tym owrzodzeń żylnych, niedokrwiennych i innych ran powstałych w przebiegu chorób przewlekłych.
Dostępność: brak towaru
Leczenie ran przewlekłych

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym publikacja, w której zaprezentowano w sposób pełny podstawy teoretyczne i praktyczne leczenia ran przewlekłych.
Dostępność: brak towaru
Mukowiscydoza

W poradniku autorzy informują, jakie są najbardziej typowe objawy mukowiscydozy. Wyjaśniają, na czym polega diagnostyka i leczenie tej choroby. Przedstawiono w nim nowe podejście do leczenia choroby, z uwzględnieniem informacji na temat wszystkich aspektów życia z mukowiscydozą.
Dostępność: brak towaru
Pielęgniarstwo opieki paliatywnej

Oczekiwany przez środowisko nowoczesny podręcznik, w którym znalazły się aktualne wiadomości z zakresu pielęgniarskiej opieki paliatywnej.
Dostępność: brak towaru
Postępowanie paliatywne w opiece perinatalnej

Książka stanowi unikalne połączenie praktycznego podręcznika jak postępować z nieuleczalnie chorym lub skrajnie niedojrzałym noworodkiem i jego rodziną (opieka perinatalna, dawkowanie leków, formalności, zagadnienia prawne) z rozprawą etyczno-filozoficzną (rozważania filozofów z różnych epok o przemijaniu, dysputa o uporczywej terapii, najnowsze wyniki badań z dziedzin psychologii i socjologii). Autorzy pochodzą z odmiennych światów, ale ich spojrzenia na omawiane tematy idealnie się uzupełniają.
Dostępność: brak towaru
Przewlekle chory w domu. Poradnik dla rodzin i opiekunów

Celem publikacji jest dostarczenie podstawowej wiedzy na temat medycznych aspektów opieki: dotyczących choroby, leków, pielęgnacji, rehabilitacji i sposobu żywienia, oraz aspektów pozamedycznych: opieki psychologicznej, socjalnej i duchowo religijnej.
Dostępność: duża ilość
Psychoonkologia w praktyce klinicznej

Książka jest podsumowaniem własnych wieloletnich doświadczeń Autorki z pacjentami onkologicznymi w różnych stadiach choroby. Zawiera propozycje konkretnej pomocy psychologicznej zarówno chorym, jak i ich rodzinom w różnych sytuacjach życiowych.
Dostępność: brak towaru
Zdrowa rozmowa. Sztuka komunikacji z osobami u kresu życia i ich opiekunami

"Autorzy publikacji podjęli się trudu omówienia zawiłości dobrej, krzepiącej rozmowy z ludźmi podążającymi do kresu swej drogi. Jest to temat bardzo trudny, obejmujący rozległe przestrzenie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Opisywane w książce przykłady pochodzą z praktyki (...) a zadawane pytania pozwalają przemyśleć omawianą problematykę". (dr Zbigniew Bohdan)
Dostępność: nakład wyczerpany