Wokół straty i żałoby
Co zrobić, gdy umrze ktoś bliski? Jak poinformować, wysłuchać i wspierać? W jaki sposób złożyć kondolencje i co w ogóle można mówić? Jak pomóc osobom po stracie i w żałobie, by ich nie dotknąć i nie zranić? Co to są grupy wsparcia i grupy samopomocowe i dlaczego warto skorzystać z ich pomocy? Kiedy należy skierować osobę przeżywającą stratę do pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej? Jak pomóc osieroconym po pandemii lub w wyniku katastrof czy działań wojennych? Książka Wokół straty i żałoby. Jak sobie poradzić? Jak pomóc innym? Dostarcza odpowiedzi na te pytania i zawiera przykłady rozwiązań.
Dostępność: średnia ilość
Koralikowa historia
„Koralikowa historia” to najnowsza książka w serii „Bajka Plasterek”, skierowana do najmłodszych, przeżywających chorobę i stratę bliskiej osoby. Tym razem narratorem jest koralik. Nie jest to jednak zwyczajny koralik!
Dostępność: duża ilość
Dziecko i nastolatek w żałobie
Niezwykle ważna propozycja dla pracowników placówek oświatowych, zwłaszcza nauczycieli i pedagogów, w sytuacji kryzysu spowodowanego śmiercią członka społeczności szkolnej lub osoby bliskiej któremuś z uczniów.
Dostępność: duża ilość
45 naprawdę niezwykłych słoni
Wszystkie słonie są niezwykłe, ale te w kolejnej „Bajce Plasterku”, wydanej w ramach Biblioteki Tumbo Pomaga, niezwykłe są szczególnie. Kiedy siedmioletniej Tosi umiera ukochana babcia, a mama zamyka się w swoim smutku po stracie, dziewczynka nie umie poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Pomagają dobre pomysły taty i mądre z nim rozmowy oraz babcina kolekcja słoników, w których ukryte są wspomnienia o zmarłej. Całe stado kolorowych dowodów pamięci, dzięki którym babcia jest wciąż obecna. W naszych sercach ludzie mogą wciąż żyć nawet kiedy umrą.
Dostępność: duża ilość
Opiekunowie rodzinni
Kim są opiekunowie rodzinni i czy jest ich wielu? Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć każdego dnia? W jaki sposób ich rzeczywistość mogą zmienić uregulowania prawne, władze lokalne, samorządowe, pracodawcy, najbliższe otoczenie, znajomi, rodzina, ale też każdy z nas? Bo to, że rzeczywistość trzeba pilnie zmienić, jest oczywiste. Książka „Opiekunowie rodzinni. Wyzwania i możliwości wsparcia zawiera" odpowiedzi na te pytania i przykłady rozwiązań.
Dostępność: brak towaru
70,00 zł
Trzecie życzenie Tumbo
Jak to jest, kiedy umiera ktoś bliski, a najlepszy plasterek na zbolałe serca potrafi przylepić słoń? Ma na imię Tumbo i mimo młodego wieku sporą na ten temat wiedzę. Ma też bardzo tajemnicze życzenie...
Dostępność: duża ilość
Wyjrzeć przez okno
Prawdziwa książka-przewodnik dla opiekunów rodzinnych. Prawdziwie dobra lektura dla wszystkich.
Dostępność: duża ilość
Zaczarowany ogród dziadka
„Zaczarowany ogród dziadka” jest trzecią propozycją serii bajek terapeutycznych Fundacji Hospicyjnej. Bajka opowiada historię dwóch chłopców, których dziadek niespodziewanie umiera.
Dostępność: duża ilość
Za siódmą górą
Za siódmą górą, drugie opowiadanie terapeutyczne z serii „Bajka Plasterek” Fundacji Hospicyjnej, przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4–9 lat, którym umarł tata. Książkę może dziecku czytać mama, bliska opiekunka, nauczyciel lub terapeuta.
Dostępność: duża ilość
Wierszoterapia
Poetka Gabriela Szubstarska, założycielka Gdańskiego Klubu Poetów, w krótkim wstępie do tomu napisała: Dobra poezja jest rodzajem smakołyku, wywołuje we mnie tak silne emocje, że muszę ją sobie dawkować. Czymś niezwykłym jest dotykanie cudzego świata, podążanie szlakiem cudzej myśli. Do dziś pamiętam pierwsze spotkanie z wierszami Aleksandry. Najpierw było zaskoczenie, potem niedowierzanie, został podziw.
Dostępność: duża ilość
Czary mamy
Ciepłe, wzruszające opowiadanie o miłości naprawdę silniejszej od śmierci. Z przepisem na szczęście odnalezione i... szarlotkę.
Dostępność: duża ilość
Drogowskazy
Wybór z homilii i rekolekcji wygłaszanych w latach 1995-2001, przez ks. E. Dutkiewicza - założyciela gdańskiego hospicjum.
Dostępność: duża ilość
Solidarni. Opieka paliatywno-hospicyjna w Polsce
Ponad 400 ośrodków paliatywno-hospicyjnych, tysiące pracowników i wolontariuszy, tworzących interdyscyplinarne zespoły sprawujące opiekę nad terminalnie chorymi i ich rodzinami, oraz dziesiątki tysięcy osób, które tę pomoc otrzymały, to bilans ponad 30 lat istnienia ruchu hospicyjnego i medycyny paliatywnej w Polsce.
Dostępność: duża ilość